Grupa ESV

Od ponad 20 lat ESV S.A. prowadzi działalność w branży energetycznej. Jesteśmy jednym z największych niezależnych dystrybutorów energii (nOSD) w Polsce, konsekwentnie rozbudowującym sieć dystrybucyjną energii na obszarze całego kraju. Podstawowym obszarem działania spółki jest budowa i eksploatacja energetycznych sieci dystrybucyjnych – głównie sieci zlokalizowanych na obszarach przemysłowych.

ESV S.A. jest także aktywnym uczestnikiem rynku energii elektrycznej w Polsce, specjalizującym się we współpracy z klientem biznesowym. Świadczymy usługi w zakresie obsługi urządzeń elektroenergetycznych oraz prowadzimy profesjonalne doradztwo w obszarze budowy i modernizacji sieci elektroenergetycznej. W ramach Grupy Kapitałowej posiadamy kompetencje w obszarze wytwarzania i przesyłu ciepła oraz dystrybucji i obrotu paliwami gazowymi.

ESV S.A. jest organizacją dynamiczną, stawiającą na stabilny i zrównoważony rozwój. Największą siłą Grupy jest nowoczesna, na bieżąco modernizowana i rozbudowywana infrastruktura elektroenergetyczna oraz doświadczona i kompetentna kadra nastawiona na współpracę z klientem. Ponad 20-letnie doświadczenie na rynku oraz mocny nacisk na rzetelność w biznesie sprawiły, że Grupa Kapitałowa ESV  ma dziś opinię wiarygodnego i odpowiedzialnego Partnera dla Twojego Biznesu.

Dynamiczny rozwój firmy został doceniony przez dziennik Puls Biznesu, przyznający ESV S.A. w latach 2008 – 2014 tytuł Gazeli Biznesu. Działalność ESV S.A., prywatnej grupy energetycznej z polskim kapitałem, aktywnie wytycza nowe trendy w obszarze konkurencyjności polskiego rynku energii.

Historia

ESV S.A. działa na rynku od 1994 roku. Powstało w ramach procesu restrukturyzacji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich (obecnie Kogeneracja S.A.). Początkowo spółka świadczyła usługi serwisowe na rzecz energetyki oraz zajmowała się produkcją elektrowni wiatrowych i urządzeń automatyki energetycznej.

W roku 2001 ESV S.A. uzyskała niezbędne koncesje na dystrybucje i obrót energią elektryczną. Dokumenty te, wydane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, stały się podstawą do budowy nowego obszaru biznesowego tj. dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W celu realizacji tej wizji spółka wybudowała pierwsze elementy własnej sieci elektroenergetycznej. Dzięki tej inwestycji możliwe było rozpoczęcie sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom zlokalizowanym na terenie Oławskiej Strefy Rozwoju Stanowice oraz Gminnej Strefy Aktywności Gospodarczej utworzonej przez Gminę Święta Katarzyna.

W 2002 roku Spółka ESV zakupiła infrastrukturę elektroenergetyczną na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego (dawniej fabryki PAFAWAG we Wrocławiu) i stała się dostawcą energii elektrycznej na całym tym obszarze. Rozpoczęła także świadczenie usług w zakresie utrzymania ruchu dla Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.

Lata 2003 – 2006 to okres restrukturyzacji spółki. Z podmiotu zostały wydzielone a następnie sprzedane aktywa niezwiązane z podstawową działalnością spółki, m.in. laboratorium pomiarowe, obszar związany z produkcją elektrowni wiatrowych i urządzeń automatyki energetycznej. Podstawową działalnością operacyjną spółki stał się wówczas rozwój sieci dystrybucyjnej i obrót energią elektryczną.

W marcu 2007 spółka nabyła infrastrukturę elektroenergetyczną na obszarze Pilczyckiego Parku Biznesu we Wrocławiu i podobnie jak na terenie Bombardiera stała się dostawcą energii elektrycznej dla odbiorców tam zlokalizowanych. W tym samym roku spółka została także wyznaczona Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. Tę istotną funkcję w systemie energetycznym kraju pełniło wówczas zaledwie dwadzieścia firm. Decyzja ta była potwierdzeniem spełnienia przez ESV wszelkich standardów jakościowych i technicznych w energetyce zawodowej.

W 2011 roku spółka uzupełniła posiadaną sieć o infrastrukturę elektroenergetyczną zlokalizowaną na terenie byłych zakładów skórzanych Otmęt w Krapkowicach w województwie opolskim.

Na przestrzeni lat 2004 – 2012 spółka podpisała szereg umów na dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej z obiektami użyteczność publicznej i osiedlami mieszkaniowymi.

Do największych, obsługiwanych podmiotów należą Osiedle Błękitne w Siechnicach (2004), Osada Gencz w Komorowicach (2006), Centrum Handlowe Marino i Park Handlowy Młyn we Wrocławiu (2008), Turawa Park w Opolu (2010) , Galeria Handlowa Focus Park we Wrocławiu (2011), Galeria Handlowa Dekada w Olsztynie i Centrum Handlowe w Bolesławcu (2012) oraz od końca 2012 roku Centrum Handlowe Europa Centralna w Gliwicach.

W roku 2012 firma nabyła od Agencji Rozwoju Przemysłu 69,93% udziałów przedsiębiorstwa Energetyka Wisłosan w Nowej Dębie. Pozwoliło to rozszerzyć działalność spółki o obszar wytwarzania i przesyłu ciepła oraz dystrybucji i obrotu paliwami gazowymi. Całkowity wykup podmiotu nastąpił w 2014 roku. W ten sposób rozpoczął się proces budowania Grupy Kapitałowej ESV

Liczby

Dynamika wzrostu sprzedaży energii elektrycznej [%]*

14

Lata na rynku

20

Dynamika wzrostu dystrybucji energii [%]*

9.5

Moc szczytowa [MW]

20

Długość sieci [km]

145

*średnioroczny wzrost w latach 2010-2014

Zarząd

Sławomir Nowicki – Prezes Zarządu

Tadeusz Krupiński – Wiceprezes Zarządu

Małgorzata Makuch – Wiceprezes Zarządu

Krzysztof Wrzesiński – Wiceprezes Zarządu

Zaufali nam

Gdzie jesteśmy

Spółki grupy kapitałowej esv

Centrum Korporacyjne/Centrum Usług Wspólnych
ESV S.A.
Usługi elektroenergetyczne
Produkcja, dystrybucja, sprzedaż – ciepło, gaz, energia elektryczna

Przetargi

Ponad 20-letnia działalność na rynku oraz mocny nacisk na rzetelność w biznesie sprawiły, że Grupa Kapitałowa ESV ma dziś opinię wiarygodnego i odpowiedzialnego kontrahenta. Warto z nami współpracować, ponieważ relacje opieramy i budujemy na wzajemnym szacunku i zaufaniu.
W tym miejscu znajdziesz wszystkie ogłoszenia o zamówieniach w całej Grupie Kapitałowej ESV  Zachęcamy do złożenia oferty.

 

ogloszone-przetargi

Rekrutacja

 

Grupę Kapitałową ESV tworzą ludzie o wysokich kompetencjach i doświadczeniu. Wychodzimy z założenia, że tylko najlepszy zespół może świadczyć najwyższą jakość usług, stąd duży nacisk w Grupie na poszukiwanie ludzi z otwartymi umysłami i chęcią ciągłego doskonalenia. Poszukujemy ludzi zaangażowanych w wykonywane zadania, nie bojących się nowych wyzwań i stawiających sobie ambitne cele.

Dzięki takiemu podejściu ESV S.A. może świadczyć najwyższy poziom usług w zakresie sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej. Jeśli utożsamiasz się z naszymi wartościami, zachęcamy do wzięcia udziału w aktualnych procesach rekrutacyjnych.
Sprawdź aktualne ofert pracy. Być może to właśnie Ciebie poszukujemy!

aktualne-oferty-pracy